środa, 21 sierpnia 2013

1. Zaczynamy. + zSPF cz.1 - grupy wsparcia

Dla każdego, kogo zastanawia, co w glowie Vi. siedzi.
Dla każdego, który przygotowany jest na to co nieogarnięte.

Pewnego zachmurzonego dnia Vi. nudząc się wpadła na kolejny pomysł, zacznie pisać bloga... Gdy przeszła początkowa ekscytacja, okazało się, że tematów do poruszenia jest zbyt wiele. Cóż począć?
Ano, żyć dalej i pisać o wszystkim.
A jak ktoś już jest uparty i powie: 'Niech Vi. daje jakiś zakres działalności!', proszę bardzo.
Na blogu będzie mowa między innymi o tym jak prowadzić fanpage, będzie trochę o zdjęciach, będzie wiele ciekawostek i sprytnych pomysłów, by żyło się lepiej, będzie trochę o Vi., będzie trochę o ciekawych wydarzeniach, będzie trochę o sklepach i będzie trochę o tym, jak skutecznie zapchać czas wolny,
I będą.... SUCHARY!

Więc, żeby dać temu wpisowi jako-taką wartość użytkową:

Z SEKRETÓW PROWADZENIA FANPAGE cz.1 - grupy wsparcia
Jak wielu z nas się domyśla, facebook, gdy tylko jorgnął się, ze na fanpage'ach może zarobić, zaczął wprowadzać wiele ograniczeń dla ich właścicieli, by ci, chcący się wypromować musieli wydawać zaskórniaki na reklamę. Cóż począć, life is brutal.
Użytkownicy tego portalu postanowili rozpocząć wzajemną współpracę, by nie kupować reklam, a i tak zdobywać lajki.
CHLEBA I GRUP NA FEJSIE.
Grupy wsparcia na fejsie można podzielić na dwie zasadnicze dziedziny: sharing groups i like4like.
Sharing groups - grupy opierają się na wzajemnej wymianie udostępnień stron. Zazwyczaj taka grupa ma jakiś regulamin, w którym wyjaśnione są zasady. Dla przykładu (https://www.facebook.com/groups/565108483519495/?fref=ts)
Grupy like4like - takie natomiast opierają się na wymianie kliknięciami 'like'. Przykład (https://www.facebook.com/groups/283156498468478/?fref=ts)
W przypadku drugiej grupy można dodać ciekawostkę. Przeczytałam niedawno, że około 70% profili na facebooku to profile fikcyjne i bardzo mnie to zastanowiło. Po co ludziom profil fikcyjny? Okazało się, że istnieją 'giganci', którzy zakładają nawet po tysiąc profili i robią wymiany lajkami... UWAGA! Wymiany tysiąc lajków za tysiąc... W Polsce może tego nie ma, ale na zagranicznych grupach często spotyka się 10 za 10 lub 20 za 20.
Istnieją także grupy t4t lub cc4cc, ale o nich innym razem.
To tak w kwestii wprowadzenia. Macie jakieś pytania? Komentujcie, postaram się wyjaśnić wszystko ;)

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz